Image

Masz biznes? Dołącz do nas!

Mosińska Karta Mieszkańca (MKM) to element polityki społecznej i promocyjnej Gminy Mosina, który umożliwia udzielanie zniżek na produkty i usługi mieszkańcom, którzy są zameldowani lub rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych ze wskazaniem Gminy Mosina jako miejsca swojego zamieszkania.
W ramach programu mieszkańcy mogą korzystać ze zniżek i ulg oferowanych przez partnerów MKM, czyli przedsiębiorców współpracujących z gminą. Mosina wprowadziła ulgi i preferencje w obszarze transportu publicznego, kultury i sportu, a jednym z kluczowych elementów programu jest także budowanie bazy partnerów programu - przedsiębiorców (działających nie tylko na terenie Mosiny i okolic - mamy partnerów także spoza gminy), którzy zaoferują mieszkańcom posiadającym MKM dostęp do zniżek i ulg na swoją ofertę. Dla przedsiębiorców przystąpienie do tej inicjatywy jest doskonałą okazją do pozyskania nowych klientów, zaprezentowania swojego asortymentu i działalności oraz budowania prokonsumenckiego wizerunku na lokalnym rynku. Bycie partnerem daje szansę na rozreklamowanie swojej działalności przez gminne media społecznościowe, ulotki, plakaty czy samorządową gazetę.

Jak to działa?
To od państwa zależy jakiej wysokości rabatu udzielicie, jednak największe korzyści dla przedsiębiorców i mieszkańców wiążą się z atrakcyjnym rabatem, który będzie odczuwalny przez użytkowników karty. Atrakcyjny rabat to przynajmniej 10 % na usługę lub zakupy i może dotyczyć całej, lub części oferty, może być to także zniżka sezonowa czy czasowa na przykład z okazji świąt. Przedsiębiorcy oferujący zniżki są wyposażeni w dostęp
do aplikacji weryfikacyjnej, dzięki której na bieżąco można sprawdzać ważność karty MKM. Punkty, w których jest honorowana karta, zostają oznaczone specjalnymi naklejkami – dzięki temu użytkownicy karty wiedzą, który przedsiębiorca udziela zniżek.

Zapraszam do współpracy wszystkich zainteresowanych wspólnymi działaniami przedsiębiorców – niezależnie od tego, gdzie prowadzicie swój biznes. Gmina Mosina wypromuje waszą działalność i pokaże, że wspieracie lokalny rynek. To szansa na budowanie wizerunku marek wspierających społeczność i zyskanie nowych klientów. Jeśli widzicie Państwo szansę na rozwinięcie swojej działalności na mosińskim rynku, macie pomysł na współdziałanie z samorządem - spotkajmy się, porozmawiajmy o współpracy!

Burmistrz Gminy Mosina

Dominik Michalak