Image


Koncert TRE VOCI już za nami

15 stycznia 2022 r. na hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się Gala Noworoczna Gminy Mosina wraz z wręczeniem nagrody honorowej Burmistrza "Złote Dęby" oraz koncert TRE VOCI - tenorów, artystów nowej generacji.

Galę Noworoczną otworzył Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch składając mieszkańcom i gościom noworoczne życzenia zdrowia, spokoju ducha oraz optymizmu i sił w 2022 roku. Następnie odbyło się wręczenie nagród honorowych - Złote Dęby to zapoczątkowana w 2020 roku nagroda Burmistrza – wyróżnienie dla mieszkańców i osób związanych z Gminą Mosina za szczególną działalność społeczną na rzecz naszej gminy i jej mieszkańców. Nagroda jest przyznawana osobom i jednostkom szczególnie wyróżniającym się działalnością społeczną i ma charakter honorowy.

W roku 2022 nagroda została przyznana następującym osobom:

Detlef Schallhorn - samorządowiec z 44 letnim stażem w Urzędzie Miasta Seelze w Niemczech. W latach 2007- 2020 Burmistrz Seelze. Osoba bardzo zaangażowana i oddana pracy na rzecz mieszkańców. Wieloletnia współpraca między partnerskimi gminami Seelze – Mosina to przede wszystkim zasługa Detlefa Schallchorna, który jako burmistrz zawsze z sympatią i nieskrępowaną otwartością budował i podtrzymywał kontakty partnerskie. Dzięki obopólnej współpracy wiele organizacji pozarządowych, uczniów szkół i samorządowców mogło wymienić doświadczenia i dobre praktyki. Związał się z Mosiną nie tylko zawodowo, ale również prywatnie. Utrzymuje kontakty z wieloma osobami z naszej gminy. Jak mówią jego współpracownicy „Jego polityka zawsze była nastawiona na równowagę, bezstronność i poczucie proporcji”.

Bogdan Robakowski – od 80 lat związany z Ziemią Mosińską - najpierw jako mieszkaniec Krosinka, później Mosiny, w której mieszka do dziś. Pierwszy po wolnych wyborach Burmistrz Miasta i Gminy Mosina I kadencji w latach 1990-1992, radny Rady Miejskiej w Mosinie III kadencji, Zastępca Burmistrza w latach 2002-2005. Zaangażowany ze współpracownikami w tworzenie mosińskiego samorządu. Jak sam o sobie powiedział: w historii samorządu terytorialnego był pierwszym w Mosinie burmistrzem, ale co ważne jego zdaniem z historycznego punktu widzenia to to, że człowiek nie jest sam na tym świeczniku, bo zacnych ludzi tworzących mosiński samorząd było więcej, a wielu z nich już dzisiaj też nie ma. Do dziś aktywny społecznie mieszkaniec osiedla i wieloletni członek rady nadzorczej spółdzielni, hobbystycznie również wędkarz. Jak mówi: Życie wygląda tak, a nie inaczej dzięki kontaktowi z drugim człowiekiem i to daje mi największe zadowolenia w życiu i spokój.

Erazm Walkowiak - Najdłużej urzędujący sołtys Gminy Mosina, W 2009 r. otrzymał tytuł „Sołtys Senior” w organizowanym przez Redakcję miesięcznika “Gazeta Sołecka” oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów plebiscycie. Nieprzerwanie od ponad pół wieku sprawuje stanowisko sołtysa wsi Drużyna-Nowinki. Urodził się w Nowinkach, z zamiłowania jest rolnikiem. Cały czas aktywnie działa na rzecz mieszkańców sołectw Drużyna-Nowinki. Przez ponad 50 lat przyczynił się do rozwoju wsi poprzez budowę i rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, inwestycje drogowe i małej infrastruktury. Organizator życia społecznego – spotkań, wieczorków, wycieczek, rajdów. Aktywnie działa także w służbie mieszkańcom jako strażak. Jak sam mówi, sołectwo to większość jego życia, to misja- momentami bardzo trudna, którą ma do wypełnienia i dopóki straszy starczy mu sił, będzie ją kontynuował. Dla dla dobra wszystkich mieszańców Drużyny i Nowinek.

Gala Noworoczna Gminy Mosina

Punktem kulminacyjnym wieczoru był koncert TRE VOCI - VOYTEK SOKO | MIKOŁAJ ADAMCZAK | MIŁOSZ GAŁAJ - tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny zespół, którego największym atutem są występy na żywo. Trio porwało mosińską publiczność w niezwykłą muzyczną podróż. Usłyszeliśmy wiele znanych utworów w niezwykłych aranżacjach m.in. "Lubię wracać tam gdzie byłem", "Mambo Italiano", "Hallelujah", a także singiel "You Raise Me Up" utwór o przyjaźni, wsparciu i braterstwie. Wokalistom towarzyszył TRE VOCI Band w składzie:

  • Kinga Skrzypińska – gitara,
  • Wojciech Judkowiak – bas,
  • Michał Baranowski – instrumenty klawiszowe,
  • Jakub Martuzalski – perkusja,
  • Weronika Janik-Kurek – I skrzypce,
  • Anna Machowska – II skrzypce,
  • Aleksandra Awtuszewska – wiolonczela
TRE VOCI - koncert

Wydarzenie zostało przygotowane przez Mosiński Ośrodek Kultury, Referat Promocji i Kultury UM, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Mosińską Bibliotekę Publiczną.

PL