• Home
  • Lista aktualności

Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i szkół

Od 4 marca 2024 r. rozpoczniemy rekrutację dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolny  (kl. „0”) w szkołach podstawowych oraz przyjmowanie wniosków i zgłoszeń o przyjęcie dziecka do kl. I szkoły podstawowej. Rekrutacja będzie odbywała się w formie naboru elektronicznego.

Segregatory pediatryczne dla małych mieszkańców Gminy Mosina!

Elegancko rosnę – segregatory pediatryczne dla małych mieszkańców Gminy Mosina!
Rodzice dzieci urodzonych w 2021 roku i później mogą bezpłatnie otrzymać Segregator Pediatryczny. Wszystko, co należy zrobić, aby otrzymać segregator, to założyć Mosińską Kartę Mieszkańca. O segregator mogą wnioskować aktualni i nowi użytkownicy MKM.
Segregator Pediatryczny to praktyczne miejsce do przechowywania dokumentacji medycznej dzieci oraz kompendium wiedzy dla rodziców. Jego główne funkcje to pomoc w uporządkowaniu i segregowaniu dokumentów medycznych dziecka, pomoc w zmniejszaniu niepokoju rodziców oraz poprawa współpracy na linii rodzic — lekarz. Segregatory stworzyliśmy wspólnie z @mamaginekolog.news
Nie masz jeszcze karty mieszkańca?
- załóż konto na stronie mkm.mosina.pl
- złóż wniosek o „Pakiet mieszkańca” dla siebie i wszystkich członków rodziny, którym chcesz założyć kartę,
- w zakładce dziecka urodzonego od 2021 r. wybierz opcję „Pakiet noworodkowy”.
Masz już kartę i chcesz otrzymać segregator?
- zaloguj się na swoje konto na stronie mkm.mosina.pl
- złóż wniosek o „Pakiet mieszkańca” dla dziecka urodzonego od 2021 r. jeśli jeszcze go nie ma, w zakładce dziecka wybierz opcję „Pakiet noworodkowy”. 
Masz pytania? Mamy na nie odpowiedzi 
https://mkm.mosina.pl/faq-pytania-ogolne.qbpage
Segregatory wysyłamy do Was pocztą. Można je odebrać także osobiście (po uprzednim umówieniu telefonicznym).Jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu: 61 81018 220 i e-mailem: mkm@mosina.pl

"Belfer" - monodram

Zapraszamy na wyjątkowy monodram w wykonaniu Macieja Szmańdy zatytułowany "Belfer"! 7 lutego 2024 r. o godz. 18:30 w Mosińskim Ośrodku Kultury. Bilety do nabycia w MOK (ul. Dworcowa 4) w cenie 20 zł i 15 zł z Mosińską Kartą Mieszkańca.

Niech żyje rewolucja

Zapraszamy gorąco na spektakl amatorskiej grupy teatralnej pełnej pasji, kreatywności i uczniów LO w Puszczykowie! "Niech żyje rewolucja" to sztuka autorstwa i w reżyserii Jana Kaczmarka.
Bilety w cenie 10 zł i 5 zł (z MKM) dostępne od czwartku 4 stycznia 2024 w MOK, ul. Dworcowa 4.

Koncert Noworoczny Gminy Mosina

Zagrają dla nas Gospel Joy i amerykańscy muzycy z The Metro Big Band 35-ciu muzyków na scenie i największe hity gospel! Tego koncertu nie można przeoczyć!

Koncert zespołu Not Yet

Not Yet - Gramy co chcemy, jak chcemy i kiedy chcemy. Za każdym razem inaczej, ale zawsze nam się podoba. W naszej muzyce możesz usłyszeć inspiracje takimi gatunkami jak: rock, blues, stoner, jazz, funk, ambient.Zapraszamy 24 listopada o godz. 19:30 do Mosińskiego Ośrodka Kultury.

#FesTTeatr - pierwszy mosiński festiwal teatralny

W dniach 17-18 listopada 2023 r. w Gminie Mosina odbędzie się #FesTTeatr - pierwszy mosiński festiwal teatralny.

Masz biznes? Dołącz do nas!

Mosińska Karta Mieszkańca (MKM) to element polityki społecznej i promocyjnej Gminy Mosina, który umożliwia udzielanie zniżek na produkty i usługi mieszkańcom, którzy są zameldowani lub rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych ze wskazaniem Gminy Mosina jako miejsca swojego zamieszkania.W ramach programu mieszkańcy mogą korzystać ze zniżek i ulg oferowanych przez partnerów MKM, czyli przedsiębiorców współpracujących z gminą. Mosina wprowadziła ulgi i preferencje w obszarze transportu publicznego, kultury i sportu, a jednym z kluczowych elementów programu jest także budowanie bazy partnerów programu - przedsiębiorców (działających nie tylko na terenie Mosiny i okolic - mamy partnerów także spoza gminy), którzy zaoferują mieszkańcom posiadającym MKM dostęp do zniżek i ulg na swoją ofertę.

Kabaret K2 w programie "Jedziemy po Was"

Kabaret K2 w programie "Jedziemy po Was"
16 grudnia 2023 r. godz. 17:30 Mosiński Ośrodek Kultury
Bilety do nabycia w MOK - 50 zł
Bilety do nabycia w MOK oraz na portalu internetowym bilety24.pl - 55 zł

Półmetek wakacji za nami

Organizatorzy tegorocznej akcji lato „Wakacyjne Przygody 2023” zachęcają najmłodszych jak i najstarszych do udziału w sierpniowych wydarzeniach m.in.: kulturalnych, sportowych, czytelniczych, muzycznych, plastycznych i wielu, wielu innych. Życzymy miłego wypoczynku i zachęcamy do aktywnego spędzenia wolnego czasu! PROGRAM WAKACYJNYCH WYDARZEŃ TUTAJ