• Home
  • Lista aktualności

Nowi partnerzy Mosińskiej Karty MieszkańcaProgram na wakacje 2024

Gminne jednostki i stowarzyszenia zapraszają do udziału w różnorodnych zajęciach, które sprawią, że tegoroczne lato i wakacje będą niezapomniane. 

Ostatnie 20 segregatorów dla maluchów w pakiecie noworodkowym!

Mosińska Karta Mieszkańca poza udogodnieniami dla dorosłych ma też ofertę dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Rodzice dzieci urodzonych od 2021 roku mogą otrzymać Segregator Pediatryczny dla swoich pociech.O segregator mogą wnioskować aktualni i nowi użytkownicy Mosińskiej Karty Mieszkańca.

Dni Mosiny 2024

Dni Mosiny 2024 będą niezapomniane! W tym roku na scenie wystąpią między innymi BARANOVSKi oraz Robert Korólczyk z programem kabaretowym. Przygotujcie się na dawkę dobrej muzyki, śmiechu i rozrywki!
Szczegóły o pozostałych wydarzeniach (a będzie ich wiele), już wkrótce. Nie możecie tego przegapić! Do zobaczenia na Dniach Mosiny!
#gminamosina #mosina #dnimosiny2024

Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i szkół

Od 4 marca 2024 r. rozpoczniemy rekrutację dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolny  (kl. „0”) w szkołach podstawowych oraz przyjmowanie wniosków i zgłoszeń o przyjęcie dziecka do kl. I szkoły podstawowej. Rekrutacja będzie odbywała się w formie naboru elektronicznego.

Segregatory pediatryczne dla małych mieszkańców Gminy Mosina!

Elegancko rosnę – segregatory pediatryczne dla małych mieszkańców Gminy Mosina!
Rodzice dzieci urodzonych w 2021 roku i później mogą bezpłatnie otrzymać Segregator Pediatryczny. Wszystko, co należy zrobić, aby otrzymać segregator, to założyć Mosińską Kartę Mieszkańca. O segregator mogą wnioskować aktualni i nowi użytkownicy MKM.
Segregator Pediatryczny to praktyczne miejsce do przechowywania dokumentacji medycznej dzieci oraz kompendium wiedzy dla rodziców. Jego główne funkcje to pomoc w uporządkowaniu i segregowaniu dokumentów medycznych dziecka, pomoc w zmniejszaniu niepokoju rodziców oraz poprawa współpracy na linii rodzic — lekarz. Segregatory stworzyliśmy wspólnie z @mamaginekolog.news
Nie masz jeszcze karty mieszkańca?
- załóż konto na stronie mkm.mosina.pl
- złóż wniosek o „Pakiet mieszkańca” dla siebie i wszystkich członków rodziny, którym chcesz założyć kartę,
- w zakładce dziecka urodzonego od 2021 r. wybierz opcję „Pakiet noworodkowy”.
Masz już kartę i chcesz otrzymać segregator?
- zaloguj się na swoje konto na stronie mkm.mosina.pl
- złóż wniosek o „Pakiet mieszkańca” dla dziecka urodzonego od 2021 r. jeśli jeszcze go nie ma, w zakładce dziecka wybierz opcję „Pakiet noworodkowy”. 
Masz pytania? Mamy na nie odpowiedzi 
https://mkm.mosina.pl/faq-pytania-ogolne.qbpage
Segregatory wysyłamy do Was pocztą. Można je odebrać także osobiście (po uprzednim umówieniu telefonicznym).Jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu: 61 81018 220 i e-mailem: mkm@mosina.pl

"Belfer" - monodram

Zapraszamy na wyjątkowy monodram w wykonaniu Macieja Szmańdy zatytułowany "Belfer"! 7 lutego 2024 r. o godz. 18:30 w Mosińskim Ośrodku Kultury. Bilety do nabycia w MOK (ul. Dworcowa 4) w cenie 20 zł i 15 zł z Mosińską Kartą Mieszkańca.

Niech żyje rewolucja

Zapraszamy gorąco na spektakl amatorskiej grupy teatralnej pełnej pasji, kreatywności i uczniów LO w Puszczykowie! "Niech żyje rewolucja" to sztuka autorstwa i w reżyserii Jana Kaczmarka.
Bilety w cenie 10 zł i 5 zł (z MKM) dostępne od czwartku 4 stycznia 2024 w MOK, ul. Dworcowa 4.

Koncert Noworoczny Gminy Mosina

Zagrają dla nas Gospel Joy i amerykańscy muzycy z The Metro Big Band 35-ciu muzyków na scenie i największe hity gospel! Tego koncertu nie można przeoczyć!

Koncert zespołu Not Yet

Not Yet - Gramy co chcemy, jak chcemy i kiedy chcemy. Za każdym razem inaczej, ale zawsze nam się podoba. W naszej muzyce możesz usłyszeć inspiracje takimi gatunkami jak: rock, blues, stoner, jazz, funk, ambient.Zapraszamy 24 listopada o godz. 19:30 do Mosińskiego Ośrodka Kultury.